Meestele

Kiusatus kondoomi mitte kasutada võib olla päris suur – lihtsalt sellepärast, et nii on lihtsam. Lihtsam aga ei tähenda muretumat.

Kui rääkida heast seksist, tähendab see peale muu ka võimalust end hiljem muretult tunda.

Kõik teavad, et kondoomi eesmärk on vältida rasestumist. See on pool tõde. Küllap tead ka teist poolt, aga igaks juhuks siiski väike meenutus. Kondoomil on üks veel olulisem otstarve: kaitsta Sind ja Su partnerit suguhaiguste eest.

Ehkki suguhaigused on ravitavad, tähendavad need sageli vastikuid sümptomeid, arsti juures käimist ja rohtude võtmist, mõnikord ka piinlikku vestlust partneriga.

Tänapäeval ohtlikult palju leviv HIV ei ole otseselt suguhaigus, vaid (muuhulgas) sugulisel teel leviv viirus, kuid välja ravida seda ei saa. On ravimeid, millega saab HIVd kontrolli all hoida, kuid paraku mitte lõpmatuseni. Kondoom kaitseb ka HIV eest.

Alati ei pruugi me isegi teada, kas oleme ikka täiesti terved või on meil siiski mõni suguhaigus: sümptomid ei ole iga kord nähtavad ega tuntavad. Võib-olla tegi Su eelmine püsisuhtepartner kõrvalehüppe, millest ta kunagi ei rääkinud? Või olid ise kaitsmata juhuslikus vahekorras? Partner võib tunduda täiesti terve, aga väline mulje võib olla petlik.

Sellepärast on parem ennast ja teisi hoida. Parim viis selleks on kasutada kondoomi.