Mida kondoomidest peaks veel teadma?

Kondoome tehakse lateksist või polüuretaanist. Sellised kondoomid võimaldavad maksimaalset kaitset. Esimesed kondoomid ajaloos olid valmistatud loomasooltest, ja lambasooltest kondoome tehakse praegugi (Eestis neid küll müügil pole), kuid selline kondoom ei kaitse suguhaiguste ega HIV eest.

Paljud või isegi enamik kondoome on pealt kaetud libestava ainega ja spermitsiidiga. Spermitsiid on aine, mis hävitab spermatosoide, ja selle eesmärk on veelgi tugevdada rasestumisvastast kaitset.

Suuseksiks tasub kasutada libestita kondoome, sest libesti ei ole hea maitsega. Kui kondoomi maitse su partnerile üldse ei meeldi, võite proovida maitsestatud kondoome või siis kondoome ise millegi maitsva ja käepärasega (näiteks moos vms.) maitsestada. Vahukoort, šokolaadi, jäätist ega muid rasvaseid toiduaineid ei tasu latekskondoomi maitsestamiseks kasutada, sest need muudavad kondoomi hapraks. Kui soovite maitsestamiseks kasutada tingimata mõnd sellist toiduainet, kasutage polüuretaankondoomi.

Alkoholi ärge maitsestamiseks kasutage.

Lisaks eri suurustega kondoomidele on olemas ka erisugused reljeefse pinnaga, värvilised ja eri maitsetega kondoomid.

Reljeefse pinnaga (nt. ribiliste) kondoomide suhtes on inimeste arvamused erinevad. Mõnele naisele need meeldivad, sest need on tugevamalt tunda kui tavalised. Teised naised eelistavad aga tavalisi, sest reljeefsed kondoomid teevad nende vagiina liiga tundlikuks või võivad isegi valusad olla, eriti piisava libestuse puududes. Mehed sageli reljeefse ja tavalise kondoomi vahet seksides ei tunnegi. Pigem on mõtet alustada tavalistest kondoomidest ja proovida reljeefseid veidi hiljem, kui partneriga on juba voodis hea klapp tekkinud.

Erivärvilised kondoomid võivad voodielu huvitavamaks teha siis, kui seksida valges või hämaras. Siiski on olemas värve, mis inimestele lihtsalt ebaseksikalt mõjuvad, sellepärast on parem katsetada värvilisi kondoome sellise partneriga, keda juba tunned, või kes ka ise on sellest huvitatud. Sama kehtib ka maitsestatud ja lõhnastatud kondoomide kohta: on maitseid ja lõhnu, mis võivad seksituju lihtsalt ära võtta, aga ka selliseid, mis seksisoovi suurendavad või seksimise lahedamaks teevad.

Loe lisaks: