Oska

Kondoom tuleb peale panna õigesti.

Pane kondoom peenise tipule ja rulli see lahti, nii kaugele alla kui võimalik. Enne kondoomi pealepanekut tõmba vajaduse korral eesnahk alla, sest nii jääb kondoom hiljem paremini paigale. Kondoomi ülaosas on väike tühi ruum sperma jaoks: see ruum peab ka pärast kondoomi pealepanekut alles jääma, aga kindlasti pigista see juba kondoomi peale pannes ettevaatlikult õhust tühjaks. Kui seda ruumi ei jää, võib kondoom hiljem katki minna.

Kui kardad, et seemnepurse tuleb liiga vara, on abi veidi paksematest kondoomidest. Neid kasutades ei tule seemnepurse nii kiiresti ja mees saab seksi kestust paremini kontrolli all hoida. See meeldib kindlasti ka partnerile.

Kui paksem kondoom tundub liiga paks või muidu imelik, proovi õhemat: olemas on selliseid kondoome, mida peaaegu ei tunnegi. Need ei suurenda nii palju mehe vastupidavust, kuid tunduvad see-eest loomulikumad.

Kui sa pole kondoomi kasutamises kogenud, proovi varem kodus üksinda järele, kas pakendi avamine tuleb ilusti välja ja kuidas kondoom peale panna.

Algul võib olla veidi raske aru saada, mispidi kondoom lahti rullitakse, kuid selle saab selgeks ja liigutuse käe sisse. Abiks on see, kui kondoom enne pealepanekut selguse saamiseks veidi lahti rullida.

Katsetamise käigus võid proovida ka ennast rahuldada. Nii harjud kondoomiga ja võid end partneriga seksides kindlalt ja kogenult tunda.

Kui sul on hea ja mõistev partner, võib olla seksikas ka üheskoos „kuivalt" harjutada. See aitab teada saada, mis tunne on, kui kondoomi paneb peale partner või kui partner sind pärast kondoomi pealepanekut käega rahuldab või suuseksi teeb. Nii on olete kondoomi kasutamist juba koos harjutanud ja hiljem saate keskenduda seksile.

Loe lisaks: