Start

Kondoomi pealepanek ei võta kaua aega, kui kondoom on käepärast. Kui see tegevus tundub sulle ebaseksikas, võiks partner sel hetkel midagi seksikat teha, näiteks lahti riietuda. Võid ka lihtsalt mõelda oma partnerile, teda vaadata või teda kondoomi pealepaneku ajal ühe käega puudutada. Kui partner oskab ise kondoomi peale panna, võid lasta seda teha temal - kui ta seda hästi teeb, on see üsna mõnus tunne. Kui ta väga vilunud ei ole, pane kondoom parem ise.

Kui muretsed, mida partner kondoomist võib arvata, siis ära liiga palju muretse. Enamasti on naised seksi turvalisuse pärast veelgi rohkem mures kui sina, isegi kui nad seda ei ütle. Kondoomi kasutamine hoopis näitab, et sa hoolid, ja sellega teenid pigem plusse.

On ka naisi, kes soovivad seksida ilma kondoomita, kuid sel juhul ole sina targem. Rasestuda sa küll ei saa, kuid haiguste eest sa ilma kondoomita kaitstud pole, eriti juhuslikus vahekorras. Ja kui naine teab, et talle meeldib ilma kondoomita rohkem, on ta väga tõenäoliselt seksinud ilma kondoomita ka teistega – kellel võis olla haigusi.

Kui partneri (ja Sinu) meelest on ilma kondoomita oluliselt parem, siis oodake kindla suhte alguseni, laske end mõlemad suguhaiguste ja HIV suhtes kontrollida, ja seejärel võib kasutada kondoomi asemel muid võimalusi ­– kui olete teineteises kindlad ja kõrvalehüppeid ei tee.

Aga nagu eespool mainitud, ühest kondoomita korrast piisab, et nullida kogu kaitse. Parem karta kui kahetseda.

Ja ära unusta: Sina oled mees, seega vastutad oma tegude eest.

Loe lisaks: