Naistele

Armas naine,

sul on igapäevaselt kaasas palju vajalikke asju, mida päeva jooksul võib vaja minna – telefon, võtmed, plastikkaardid, jm. Muude asjade hulgas võiks kaasas olla ka kondoom.

Tihti räägime võrdõiguslikkusest erinevatel elualadel ja võrdsest kohtlemisest. Ka kondoomi kasutamine on mõlema partneri võrdne vastutus. Nii peaksime meie, naised, olema valmis tegema oma partnerile ettepanekut seksuaalse vahekorra ajal kondoomi kasutamiseks. Selleks, et turvaline seksuaalvahekord kondoomi puudumisel ära ei jääks, võta ise kondoom kaasa. Ära eelda, et sinu partneril on kondoom kaasas.

Kõik teavad, et kondoomi eesmärk on vältida rasestumist, kuid kondoomil on üks veel olulisem otstarve: kaitsta Sind ja Su partnerit võimalike seksuaalsel teel levivate haiguste eest. Ehkki enamus neist on ravitavad, võivad need tähendada vastikuid sümptomeid ühel või teisel partneril, vestlust partneriga, mõlema partneri arsti juures käimist ja rohtude võtmist.

Tänapäeval ohtlikult palju leviv HIV on seksuaalsel teel leviv viirus, mida välja ravida ei saa. On ravimeid, millega saab HIVi kontrolli all hoida, kuid paraku mitte lõpmatuseni. Kondoom kaitseb ka HIVi eest.

Alati ei pruugi me isegi teada, kas oleme ikka täiesti terved: sümptomid ei ole iga kord nähtavad ega tuntavad. Võib-olla tegi Su eelmine püsisuhtepartner kõrvalehüppe, millest ta kunagi ei rääkinud? Või olid ise kaitsmata juhuvahekorras? Partner võib tunduda täiesti terve, aga väline mulje võib olla petlik. Sellepärast on parem ennast ja teisi hoida. Parim viis selleks on kasutada kondoomi.

Võib arvata, et kondoomiga seks ei tundu päris sama kui ilma, samas on turvatunne kindlasti olulisem. Kondoomi kasutamisega on võimalik harjuda ja kondoomi kasutamisele läheneda loovalt. Hoolimine on seksikas!

Kondoom on odavaim ja praktilisim võimalus kaitsta end seksuaalsel teel levivate nakkuste vastu nagu HIV, herpes, klamüdioos jm.

Lisa kondoom oma käekotti!