Ole valmis

Et õigel hetkel kõik kindel oleks, tasub olla hästi varustatud. Parim viis selleks on üht-kaht kondoomi alati kaasas kanda. Vaid 18% eesti naistest kannavad pidevalt kondoomi kaasas. Kui sina ei ole veel üks nendest, siis anna oma panus nüüd!


Kui kardad, et seks on sulle ebamugav või valus, tasub mõelda libestile. Enamikul kondoomidel on küll juba ostes libesti peal, kuid mõnikord on parem, kui seda juurde panna. Libestit saad osta apteegist või ka poodidest.

Libestit kaasas kanda võib muidugi olla veidi tülikas. Kui seksid enda juures kodus, leia võimaluse korral mõni hea peidupaik voodi läheduses, kus libestit hoida. Kui sul on kindel partner ja seksite peamiselt tema juures, võib olla mugavam hoida libestit seal.

Kasutage alati spetsiaalset libestit, mitte õli ega suvalist kreemi (vaseliin, päevitusõli ega ka vahukoor vm. rasvased toiduained ei sobi). Õli ja nafta baasil valmistatud ained, samuti rasvased toiduained teevad latekskondoomi hapraks: see võib puruneda või võivad tekkida mikropraod, ja kaitse kaob. Alustamiseks on parim selline libesti, millel ei ole erilisandeid, lõhna ega maitset. (Mõned lisandid, lõhnad või maitsed ei pruugi sulle meeldida või võivad tekitada kipitust.)

Loe lisaks: