Meestevaheline seks

Peamiseks seksuaalsel teel levivate nakkuste edasikandumise teeks meestevahelistes seksuaalsuhetes on anaal- ehk pärakuseks. Suuremas nakatumise ohus on partner, kellele pärakuseksi tehakse. Päraku ja soole limaskest on väga õrn ning tekkivate mikrovigastuste kaudu võivad haigustekitajad organismi sattuda.

Kõige lihtsam viis kaitsta ennast ja partnerit seksuaalsel teel levivate nakkuste ja HI-viiruse eest on kasutada kondoomi. Anaalseksi tuleks seetõttu teha alati ainult kondoomiga. Ka suuseksi turvalisemaks muutmiseks saab kasutada kaitsevahendit. Kui lateksi maitse on vastumeelne, võib kasutada maitsestatud kondoome. HI-viiruse edasiandmine suuseksiga on küll vähe tõenäoline, aga sel teel võivad levida mõned teised nakkused ja haigused.

Muud tegevused - suudlemine, silitamine, massaaž, päraku erutamine sõrmede abil, masturbeerimine üksi või koos partneriga - need kõik on turvalised tegevused senikaua, kui Sinul või Sinu partneril ei ole nahavigastusi kätel või mujal. Nahavigastustele ja haavadele tuleks asetada plaaster või side.

Kondoom – mida sellega teha?

Kondoomi kasutamine on lihtsaim viis kaitsta ennast ja oma partnerit seksuaalsel teel levivate infektsioonide ja HI-viiruse eest.

Kondoomi purunemise peamisteks põhjusteks on selle pealepanemine valel viisil või kondoomi vigastamine pakendist väljavõtmisel.

Tee kindlaks, et Sa kondoomi valepidi peale ei asetaks.

Kondoomipakendil on märgitud „parim enne" kuupäev. Kontrolli seda enne pakendi avamist ning ära kasuta kondoomi, mille „parim enne" on möödas.

Üks halvimaid kohti, kus kondoomi hoida, on püksitasku. Kondoomi püksitaskus hoides on suur võimalus, et kondoom saab muljumise käigus vigastada ning ei sobi enam kasutamiseks. Hoia kondoomi parem särgitaskus või kaitsvas ümbrises.

Ära ava kondoomipakendit hammaste, kääride või mõne muu terariistaga. Käsitsi avamisel on kondoomi purunemise oht kõige väiksem. Kui käed on määrdega koos ja pakendit raske avada, võta sõrmede vahele mingi riie – rätik, särk, lina – ja ava nii kondoomi pakend.

Kasuta ainult vee baasil või silikoonil põhinevaid libestusaineid - muud vahendid (õlipõhjaline libesti, vaseliin) kahjustavad kondoomi. Kui tunned, et kondoom purunes, asenda see kohe uuega. Ilma igasuguse kõhkluseta.

Kuidas kondoomi peale panna?

Ava pakend rebides ja võta kondoom ettevaatlikult välja. Veelkord, ära ava pakendit hammaste või mõne terava esemega (nuga, käärid jms) – Sa võid kondoomi kogemata kahjustada. Kondoomid on küll tugevad, kuid mitte kääride või hammastega võrreldes.

Pane kondoom peale ainult kõvale sugutile ja kindlasti enne pärakusse sisenemist.

Võta kondoomi otsast kinni ning pigista sealt õhk välja. Õhk tuleb välja pigistada selleks, et teha ruumi spermale (muidu sperma lihtsalt ei mahu kondoomi ning suure tõenäosusega kondoom puruneb).

Eesnahk tuleb enne kondoomi paigaldamist pealt tagasi tõmmata.

Pane kondoom suguti otsa nii, et rullis äär jääks väljapoole. Hoides ühe käega kondoomi otsas olevast nibust, rulli teise käega kondoom lahti nii, et see katab terve peenise.

Peale seemnepurset tõmba peenis pärakust välja, hoides käega kondoomi kindlalt paigal.

Ära eemalda kondoomi enne, kui peenis on täielikult väljas. Jälgi, et spermaga koos olev peenis või kondoom ei puutuks kokku partneri kehaga.

Ära viska kasutatud kondoomi WC-potti, vaid prügikasti.

Tervisliku anaalseksi meelespea:

  • Enne anaalseksiga alustamist on sobilik partneriga läbi rääkida, kes kuidas ja mida teeb - nii teate te mõlemad, mida oodata.
  • Kasutada tuleb kindlasti libesteid - pärakus endas libestavaid aineid ei leidu (veel ja silikoonil põhinevad libestid sobivad kondoomi kasutamisel väga hästi).
  • Kasutades kondoomi, väldid nii seksuaalsel teel levivaid infektsioone kui ka anaalseksi järgset peenise puhastamist.

Anaalseks ehk pärakuseks - nipid ja nõuanded

Anaalseksiks, tuntud ka pärakuseksina, nimetatakse tegevust, mis sisaldavad endas enamasti  peenise või sellele sarnaneva imitatsiooni (dildo, vibraator, anaaltapp) sisestamist pärakusse (samuti tuntud ka anusena).

Anaalseksiga kaasnevad ka omad ohud. Pärakus ja jämesooles puuduvad looduslikud libestavad ained nagu tupes, seega tuleb olla ettevaatlik, sest on väga lihtne tekitada sisemisi vigastusi, kuhu võivad sattuda bakterid ja viirused (näiteks HI-viirus, hepatiiti põhjustavad viirused).

Loe lisaks: