home

Mis on hiv?

Elu HIV-ga

Seksuaalsel teel levivad infektsioonid

Testi ennast

Kaitse ennast

Seksuaalsus ja suhted

Kasuta kondoomi

Kondoomi kasutamine on kõige lihtsam viis kaitsta ennast ja oma partnerit seksuaalsel teel levivate infektsioonide (STLI) ja HIV eest ning vältida soovimatut rasedust.

Kondoom annab topeltkaitse

Soovimatu raseduse eest saad end kaitsta erinevate rasestumisvastaste vahenditega: pillid, spiraalid, plaastrid jne. Siiski ei paku ükski neist kaitset seksuaalsel teel levivatesse infektsioonidesse nakatumise eest. Kondoom kaitseb sind korraga nii soovimatu raseduse kui ka nakkuse eest. Jätka oma senise vahendiga, kuid kasuta lisaks ka kondoomi. Nii saad seksist rõõmu tunda kaks korda suurema kindlustundega.

Kondoomiga on kindel

Isegi kui su partner kinnitab, et tal pole HIVd ega seksuaalsel teel levivaid infektsioone, ei pruugi see tõele vastata. Võid seksuaalpartnerit usaldada, aga lõpuni veendunud ei saa olla enne testide tegemist. Samuti on mitme rasestumisvastase vahendi, näiteks pillide või spiraali kasutamist partneri poolt keeruline kindlaks teha. Seevastu kondoom on näha ja tunda. Võid kindel olla, et oled kaitstud seksi soovimatute kaasmõjude eest, kui kondoom püsib vahekorra ajal korralikult paigal.

Kasuta õigesti

Kondoom kaitseb sind ainult siis, kui kasutad seda õigesti ja iga vahekorra ajal kogu vahekorra vältel. Oled sa mees või naine – kondoomi peavad oskama kasutada kõik.

Kas sina tead, kuidas kondoomi õigesti kasutada?

Lisaks kondoomile võiksid kasutada ka libestit, mis teeb kondoomi vastupidavamaks ja seksi mõnusamaks.

Kondoomiga on lõbus

Kondoome on saada erineva tekstuuri, aroomi, maitse, värvi ja vormiga. Katseta ja eksperimenteeri, muuda kondoomist rääkimine erootiliseks ning selle pealepanek mänguliseks. Pole teist sellist kaitsevahendit, mis suudab seksile nii palju juurde anda.

Kondoom on kättesaadav

Kondoome saab osta apteegist, poe kassast ja tanklast. Eesti igas suuremas asustatud punktis on kondoomi võimalik hankida nii päeval, öösel kui ka riiklikel pühadel kohe, kui selle järele tekib vajadus. Aga mõistlik on kondoomid varakult valmis varuda ja neid endaga kaasas kanda.

Mis saab siis, kui kondoomi pole?

Kui kondoomi ei ole käepärast, siis tuleks tegeleda muude seksuaalsete tegevustega nagu fantaseerimine, suudlemine, hellitamine, kallistamine, silitamine või vastastikune kätega rahuldamine.

Sulle tundub kondoomita seks loomulikum?

Kondoomita seks võib olla pisut loomulikum, kuid sellega kaasnevad riskid on tohutult suured. Kondoom võib ainult alguses tunduda veidi ebatavaline, kuid selle kasutamisega harjub väga ruttu. Seksi puhul on peamised ikkagi inimeste vahelised tunded, sobivus ja seks ise. Koos kondoomiga on nii seksuaalsel teel nakatumine kui soovimatu rasestumise risk minimeeritud ja kui kord juba harjunud oled, on ka kondoomiga seks loomulik.

Kui oled püsisuhtes, mõlemad partneriga haiguste suhtes testitud ning kõrvalhüppeid ei tee, siis võite seksida ka ilma kondoomita.