Sugudevaheline erinevus seksis
Seksuaalsuhte loomine toob kaasa küsimuse, kuidas leida oma partneriga intiimne kooskõla. Nii nagu me kõik oleme erinevad, oleme me kõik ka isesuguste seksuaalsete eelistustega. Suure tõenäosusega võivad meeste ja naiste eelistused lahkneda.
Eelmäng
Üldiselt tekib meestel spontaanne kirg lihtsamalt kui naistel, kes vajavad iha tärkamiseks enam stimulatsiooni, eelmängu – nii füüsilisel kui ka emotsionaalsel moel. See on seksisoovi tekkimiseks vajalik eeldus. Võib juhtuda, et partnerite eelistuste ebakõlad ilmnevad juba eelmänguga. Kui neid ei teadvustata, on edasine kulgemine raskendatud.
Erutumine
Seksuaaltegevuste jätkudes jõutakse eelmängust edasi erutumisfaasi. Enamasti on naise erutumisprotsess rahulikum ja aeganõudvam. Meeste füsioloogiline erutumine seevastu tekib järsku ja kiiremini. See võib kaasa tuua olukorra, kus mees kas kiire või puuduva eelmängu järel soovib jõuda rutakalt rahulduseni, kusjuures naise keha ja meel on alles erutumisfaasi algusjärgus.
Orgasm
Kas ja kuidas vahekorras orgasmini jõutakse ning seda kogetakse, on igaühel erinev. Kogu eelnev asjade käik rajab aluse sellele, millist laadi, kui tugev ja pikk on kogetav orgasm. Sama vahekorra raames mitme järjestikuse orgasmi kogemine on omane mõlemale sugupoolele, kuigi oluliselt sagedamini kirjeldavad seda naised.
Vahekorra lõpp
Pärast vahekorra lõppu järgneb rahunemisfaas, mis võib, aga ei pruugi tähendada armatsemise lõppu. Sugude erinevus ilmneb ka valmisolekus järgmiseks seksuaalaktiks. Mehe puhul räägitakse taastumisfaasist, mille jooksul ei ole uus erektsioon võimalik. See etapp võib ka täiesti puududa või kesta mõnest minutist tundide või lausa ööpäevani.
Ühte ja ainsat hea suguühte mõõdupuud ei eksisteeri. Selle loomine toimub partnerite koostööna, kus võime ja valmisolek oma armsamaga kõneleda iseendast, oma kogemustest, tunnetustest ja vajadustest, aga ka pettumustest, on väga tähtis. Turvalise ja kvaliteetse intiimsuhte lahutamatu osa on iseenda ja armsama piire austav suhtumine ning käitumine.